Próba terenowa: Moduły FW

Praktyczne porównanie modułów Mono, Poly, PERC i Dual PV.

Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
E
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
W
Rumunia
--
--
Data instalacji: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Nasłonecznienie

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 27/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
Perc: 9471 kWh
Perc-east: 1970 kWh
Perc-west: 1730 kWh

Pojazd ciężarowy

Znowu w trasie.
Wygoda w każdym calu.

Gdy nie możesz się już doczekać, by znów ruszyć w trasę,
zobaczyć to, czego być może już nigdy więcej nie zobaczysz,
kabina musi zapewniać pełny komfort.

Któż się oprze kubkowi gorącej kawy lub ciepłemu posiłkowi serwowanemu prosto z kabiny? Nic dziwnego, że istnieje zwiększone zapotrzebowanie na energoelektronikę na pokładzie, która może zasilać cały „aneks kuchenny”. Gdy znów ruszysz w drogę, wszystko musi działać bez zawracania głowy. Właśnie dlatego stworzyliśmy szeroką gamę przyjaznych dla użytkownika produktów o profesjonalnej jakości, u podstaw której stoi 45 lat innowacji i rozwiązywania problemów.

Zatem, kto nie może się doczekać, aby znowu ruszyć w trasę?

Zaprojektowane z myślą o bezproblemowym zapewnieniu zasilania.

Stworzone do podróży.

Wszystko, dzięki czemu życie na pokładzie jest bardziej komfortowe. Od ładowania laptopa po zasilanie kompletnej mobilnej kuchni, modułowe komponenty systemu Victron Energy umożliwiają zbudowanie instalacji spełniającej wszystkie wymagania, której koszt nie przekroczy przeznaczonego na ten cel budżetu. Załóżmy, że projektujemy instalację zapewniającą pełny komfort w trasie, z kuchenką mikrofalową (900 W), ekspresem do kawy (1000 W), ładowarką do laptopa (80 W) i szufladową lodówką 24 V 40 W.

Dobowe zużycie energii przez urządzenia zasilane prądem przemiennym

890 Wh

Dobowe zużycie energii przez urządzenia zasilane prądem stałym

480 Wh

Zapotrzebowanie na moc szczytową prądu przemiennego

1200W

W tym przykładzie

Dobowe zużycie energii oblicza się sumując wszystkie odbiorniki i mnożąc wynik przez czas, przez jaki będą pracować w ciągu dnia. Chcąc obliczyć żądaną moc szczytową należy dodać moc w watach wszystkich jednocześnie włączonych odbiorników energii.

Oczywiste możliwości wyboru

Względy

projektowe

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na kilka ważnych pytań na temat architektury instalacji. Klikając na pytanie poznasz rekomendacje naszych inżynierów.

 • 01

  Jaka wielkość falownika jest najlepszym rozwiązaniem z ekonomicznego punktu widzenia?

  Falowniki serii Phoenix, zaprojektowane i wykonane z myślą o profesjonalnym zastosowaniu, są doskonałym pod względem opłacalności rozwiązaniem w instalacjach, w których zasilanie zewnętrzne nie ma istotnego znaczenia. Dzięki technologii Pure Sine Wave urządzenie bezpiecznie zasila wrażliwe urządzenia elektroniczne, jak komputery, a wysoka szczytowa moc znamionowa umożliwia rozruch i bezproblemowe zasilanie wysokowydajnych elektronarzędzi. Rodzinę falowników Phoenix tworzy wiele modeli, dzięki czemu z łatwością można dopasować odpowiednie urządzenie do (szczytowego) zapotrzebowania na energię.
  Falowniki przetwarzają prąd stały 24 V na prąd przemienny 230 V. Moc falowników należy zaplanować tak, by zapewniały nieprzerwany dopływ energii AC na średnim poziomie, oraz poradziły sobie z oczekiwanym skokowym poborem mocy przez wszystkie równocześnie działające odbiorniki energii. Zobacz wszystkie nasze falowniki/ładowarki

  Wybór profesjonalistów

  Falownik Phoenix 24/1200 VE.Direct: znamionowa moc ciągła falownika 1200 VA w zupełności wystarczy do zasilania kuchenki mikrofalowej o mocy 900 W, laptopa i ekspresu do kawy (decydując się na ten tańszy model, mikrofalówki i ekspresu do kawy nie należy używać jednocześnie). Model ten ma wystarczająco dużą moc, by skompensować obniżenie wartość znamionowych wynikające z pracy w wyższych temperaturach (w kabinie) latem. Urządzenia elektroniczne w pojazdach ciężarowych zasilane są prądem o napięciu 24 V, zatem napięcie akumulatora bytowego i falownika również należy utrzymywać na poziomie 24 V.
  1. Korzystając z opcjonalnego klucza sprzętowego VE.Direct do Bluetooth falownik Phoenix VE.Direct można konfigurować i monitorować za pomocą bezpłatnej aplikacji VictronConnect.
  2. W instalacjach o znacznie wyższym dziennym zużyciu energii, lub w których czas ładowania akumulatora z alternatora silnika jest krótszy, może pojawić się konieczność doładowania z zewnętrznego źródła zasilania, szczególnie w przypadku korzystania z akumulatorów kwasowo-ołowiowych, których pełne naładowanie zajmuje więcej czasu, niż w przypadku akumulatorów litowych. Właśnie w takich sytuacjach połączenie falownika/ładowarki MultiPlus może być lepszym rozwiązaniem.
 • 02

  Czy można użyć akumulatora rozruchowego do zasilania prądem przemiennym, czy lepiej użyć akumulatora bytowego?

  Dobowe zapotrzebowanie na energię w tym pojeździe jest za duże w stosunku do mocy akumulatora rozruchowego i grozi jego całkowitym rozładowaniem, dlatego należy użyć dodatkowego akumulatora bytowego. Victron Energy oferuje wiele rozwiązań dotyczących akumulatora bytowego, lecz zasadniczo wyboru dokonuje się pomiędzy akumulatorem kwasowo-ołowiowym a litowym, a zależy on głównie od oczekiwanej wydajności, kosztu jednego cyklu ładowania i aspektów fizycznych (rozmiar/waga). Wybór rodzaju akumulatora wiąże się również z różnymi konsekwencjami dla innych elementów systemu, które są bezpośrednio przyłączone do akumulatorów (lub nimi zarządzają).

  Ogólnie rzecz biorąc, akumulatorów litowych należy używać w sytuacji, gdy dobowe zapotrzebowanie na energię jest wyjątkowo duże, gdy niezbędne jest superszybkie ładowanie lub gdy występują ograniczenia związane z wagą lub dostępnym miejscem. Akumulatory litowe charakteryzują się również niższym kosztem cyklu ładowania. Koszt zakupu akumulatorów kwasowo-ołowiowych jest niższy, a tego rodzaju baterie doskonale się sprawdzają, gdy zapotrzebowanie na energię jest mniejsze, cykle ładowania odbywają się regularnie, a waga i przestrzeń nie są ograniczeniem. Być może powyższe stwierdzenie opisuje 45 lat doświadczenia firmy w zbyt dużym skrócie, lecz w pogłębionej analizie podajemy więcej szczegółów.

  W ofercie Victron Energy znajdują się dokładnie testowane akumulatory o wyjątkowej jakości i wysokiej sprawności. W naszych arkuszach danych przedstawiamy rzetelny obraz wydajności i oczekiwanych cykli eksploatacyjnych, dzięki czemu po zakupie użytkownik nie napotka żadnych niespodzianek. Szeroki wachlarz naszych akumulatorów
  Wybór, wybór.... Litowy czy kwasowo-ołowiowy?

  Wybór profesjonalistów

  2x 12 Volt Deep Cycle AGM 165 Ah. Wobec faktu, że w tym pojeździe nie ma ograniczeń dotyczących przestrzeni ani wagi, a odbiorniki energii nie zużywają wyjątkowo dużo prądu ani nie pracują przez całą dobę, dwa połączone szeregowo akumulatory 12 V Deep Cycle AGM 165 Ah z łatwością zapewnią energię dla wszystkich odbiorników. W przypadku intensywnie eksploatowanych odbiorników o dużym zapotrzebowaniu na energię akumulatory litowe stanowią lepszy wybór, choć koszt zakupu akumulatora i koniecznego wyposażenia nie jest mały.

  Sprawdzona zasada doboru wielkości akumulatorów mówi, że w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych należy uwzględnić dwukrotność dobowego zużycia energii, a to ze względu na bezpieczne 50 % ich rozładowania, natomiast w przypadku akumulatorów litowych należy przyjąć około 20 % rezerwy. Z naszej oferty wybierz model najbardziej zbliżony do potrzeb, a następnie zaokrąglij liczbę amperów.
 • 03

  Bezpieczne łączenie akumulatorów bytowych z (inteligentnymi) alternatorami i akumulatorami rozruchowymi

  Wszelkim wyzwaniom można sprostać łącząc (inteligentne) alternatory, akumulatory rozruchowe i bytowe (litowe lub kwasowo-ołowiowe) z naszymi ładowarkami DC-DC, łącznikami akumulatorowymi lub produktami Smart BMS. Nasze urządzenia zaprojektowaliśmy specjalnie z myślą o pojazdach, a gwarantują one prawidłowe ładowanie zarówno akumulatorów kwasowo-ołowiowych, jak i litowych, nie narażając na uszkodzenie inteligentnego alternatora ani akumulatorów.
  Właściwe rozwiązanie zależy przede wszystkim od układu alternatorów (inteligentnych lub konwencjonalnych) i typu akumulatora bytowego (kwasowo-ołowiowego lub litowego).

  Wybór profesjonalistów

  Cyrix-ct 12/24-230. Ten pojazd nie jest wyposażony w alternatora (inteligentnego) o zmiennym napięciu, więc Cyrix jest idealnym rozwiązaniem. Ten wytrzymały, inteligentny łącznik akumulatorowy nadaje priorytet ładowaniu akumulatora rozruchowego, a po zakończeniu ładowania jego przekaźnik pozwoli na ładowanie akumulatora bytowego 24 V prądem ładowania, który jest naturalnie pobierany z zestawu akumulatorów, do maks. 230 A, co w zupełności wystarcza. Cyrix jest zwymiarowany tak, aby był większy niż maksymalna moc alternatorów.
  Jeśli pojazd jest wyposażony w inteligentny alternator (o zmiennym napięciu), ładowarkę DC-DC lub, w przypadku akumulatora litowego, urządzenie BMS (Smart) może być właściwą opcją, więcej informacji można znaleźć w arkuszach danych.
 • 04

  Czy do ładowania akumulatora bytowego potrzebne jest zasilanie zewnętrzne?

  Chociaż jest mało prawdopodobne, aby ta konkretna konfiguracja wymagała zasilania zewnętrznego, ze względu na liczbę godzin jazdy ciężarówki w ciągu dnia, lepiej się przygotować na najgorszy scenariusz, na przykład możliwość naładowania akumulatora rozruchowego w sytuacji awaryjnej.

  Wybór profesjonalistów

  Ładowarka Blue Smart IP22 12/30 (3). Wbudowana ładowarka Blue Smart IP22 zapewnia prąd ładowania 30 A na godzinę, ładując całkowicie rozładowany akumulator w ciągu nocnego postoju. Drugie wyjście ładowania również zadba o akumulator rozruchowy.

Wyzwania dla profesjonalistów?
Zadaj pytanie profesjonaliście w firmie Victron Energy.

Ilość możliwości związanych z każdym podzespołem jest niemała Dlatego profesjonalistom Victron Energy zapewniamy dogłębne szkolenia, by Twoje potrzeby byli w stanie przełożyć na solidne rozwiązania. Czują wielką odpowiedzialność, aby zawsze doradzić właściwe rozwiązanie (nawet jeśli czasami może to być sprzeczne z tym, czego klienci początkowo oczekują). Zrobią wszystko, co w ich mocy, by na wiele lat zapewnić bezpieczeństwo Twojej inwestycji, a Tobie zadowolenie.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Profesjonalista Victron przy samochodzie z wyposażeniem Victron

Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje najnowszych technologii i przez to nie wyświetla prawidłowo tej sekcji. Rozważ użycie nowszej przeglądarki.

Schemat instalacji

do instalacji z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi

W jaki sposób względy projektowe przekładają się na solidny system?

Ładowanie

Urządzenia AC (jednofazowe)

Niezależne instalacje energetyczne umożliwiają korzystanie ze wszystkich artykułów gospodarstwa domowego lub profesjonalnych elektronarzędzi, obecnych w domu lub warsztacie. Wszystkie te urządzenia wymagają zasilania prądem przemiennym (230 V lub 110 V).

Złej jakości energia, np. z zewnętrznego źródła zasilania lub generatora, może mieć negatywny wpływ na pracę, lub nawet uszkodzić niektóre z tych urządzeń, np. komputery. Urządzenia napędzane silnikiem lub urządzenia wytwarzające ciepło mogą wymagać wysokiego prądu rozruchowego. Wszystkie nasze falowniki wytwarzają czystą falę sinusoidalną, nawet gdy jakość wejścia AC jest gorsza, dzięki czemu można zasilać wrażliwe odbiorniki energii, a dostępna moc szczytowa wynoszącą ogólnie 2x mocy znamionowej falownika umożliwia bezproblemowe zasilanie nawet najbardziej energochłonnych urządzeń.

Przykłady urządzeń AC:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of.

Alternatory

Pojazdy i łodzie wyposażone są w silnik(i), które wytwarzają energię do poruszania się, ale także wytwarzają energię elektryczną za pośrednictwem alternatorów. Alternatory wytwarzają energię elektryczną w postaci prądu stałego (DC) z energii mechanicznej, magazynowaną później w baterii akumulatorowej lub bezpośrednio wykorzystywaną do zasilania urządzeń działających na prąd stały.

Małe silniki zwykle mają małe alternatory, większe silniki zwykle mają większe alternatory, czasami są nawet wyposażone w (dodatkowe) alternatory o dużej mocy. Pojazdy, zwłaszcza z silnikami Euro 4/5, mogą być wyposażone w inteligentne alternatory (o zmiennym napięciu) regulujące moc wyjściową w zależności od warunków pracy pojazdu. Powoduje to, że nie udaje się naładować dodatkowych akumulatorów do użytkowego poziomu. Litowe akumulatory bytowe mogą poważnie obciążać alternator, który zapewne wymaga ochrony przed przegrzaniem lub przedwczesnym zużyciem.

Victron Energy oferuje szeroką gamę rozwiązań umożliwiających bezpieczne podłączenie dowolnego alternatora do dowolnego zestawu akumulatorów bez ryzyka uszkodzenia inteligentnego alternatora lub akumulatorów. Więcej informacji dostępnych jest w naszych arkuszach danych. W dokumentacji producenta można również sprawdzić jakie poziomy mocy wyjściowej alternator może zapewnić. W przypadku litowych akumulatorów bytowych i alternatorów konwencjonalnych lub inteligentnych, celem niedopuszczenia do przeciążenia alternatora, zalecamy przyjęcie 50 % jego mocy wyjściowej.

Zobacz wszystkie nasze ładowarki DC-DC Zobacz nasze wszystkie łączniki akumulatorowe Zobacz wszystkie nasze opcje (inteligentnego) BMS

Łączniki akumulatorowe

Łączniki akumulatorowe służą do bezpiecznego łączenia równolegle akumulatora rozruchowego i akumulatora bytowego.
Łącznik akumulatorowy umożliwia ładowanie akumulatora bytowego podczas pracy silnika (przy wstępnie ustawionym napięciu). Akumulator bytowy zostaje odłączony od akumulatora rozruchowego w chwili spadku napięcie poniżej poziomu ładowania konserwacyjnego, zapobiegając jego rozładowaniu przez odbiorniki pobierające energię z akumulatora bytowego. Victron Energy oferuje wiele modeli łączników akumulatorowych, a ich wielkość zależy od rodzaju instalacji.

Rozruch awaryjny: w przypadku awarii akumulatora rozruchowego niektóre łączniki akumulatorowe umożliwiają uruchomienie silnika z akumulatora bytowego, więcej informacji można znaleźć w arkuszach danych. Project-Id-Version: Victron Energy website Language: pl MIME-Version: 1.0 Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: 8bit X-Generator: POEditor.com

Zamiast łączników akumulatorowych można skorzystać z opcji regulacji i konfiguracji, zwłaszcza w celu ochrony nieregulowanych alternatorów przed przegrzaniem, a akumulatorów litowych przed nadmiernym (roz)ładowaniem. Do łączenia akumulatorów kwasowo-ołowiowych można zastosować ładowarki DC-DC. W przypadku litowych akumulatorów bytowych zastosować można ładowarki DC-DC, specjalne łączniki akumulatorów litowych (które można podłączyć do systemu BMS) lub uniwersalne produkty Smart BMS.

Zobacz nasze wszystkie łączniki akumulatorowe Zobacz nasze ładowarki DC-DC Zobacz nasze opcje (inteligentnego) BMS

BatteryProtect

Ochronnik akumulatorów BatteryProtect odłącza akumulator od mniej ważnych odbiorników przed jego rozładowaniem do wcześniej określonego poziomu (pełne rozładowanie mogłoby spowodować uszkodzenie akumulatora) lub zanim moc akumulatora spadnie poniżej poziomu umożliwiającego rozruch silnika.

BatteryProtect firmy Victron Energy to coś więcej. Dzięki wbudowanym opóźniaczom wyłączania kluczowa elektronika nie przypadkowo odłączona, np. gdy uruchomienie silnika spowoduje krótki spadek napięcia. Po naładowaniu akumulatora do wystarczającego poziomu urządzenie ponownie doprowadzi prąd do wszystkich odbiorników.
BatteryProtect posiada zdalny wyłącznik, dzięki czemu można go włączać/wyłączać za pomocą BMS lub przełącznika. Wersja smart jest programowana za pomocą aplikacji VictronConnect.

Zobacz naszą ofertę modeli BatteryProtect

Klucz sprzętowy VE.Direct Bluetooth Smart

Inteligentny klucz sprzętowy VE.Direct do Bluetooth umożliwia monitorowanie kompatybilnych urządzeń za pomocą bezpłatnej aplikacji VictronConnect za pośrednictwem lokalnego połączenia Bluetooth, udostępniając informacje, między innymi, o stanie akumulatora, mocy panelu słonecznego.

Klucz sprzętowy może odczytywać dane ze wszystkich urządzeń wyposażonych w port VE.Direct, np. monitorów akumulatorów serii BMV-70x, falowników Phoenix z portem VE.Direct, sterowników ładowania słonecznego MPPT.

Ładowarki

Battery chargers recharge batteries (DC) when plugged into shore power (AC).
At the same time the Victron Energy battery chargers can also power devices directly.

All Victron Energy battery chargers are developed for professional duty. Our advanced multi step charging algorithms get the best out of your battery, giving the battery the power it needs, maintaining its health, ensuring better performance... and a longer life.

Smart models work with VictronConnect, so you can check the status and configure all settings of your battery charger remotely via Bluetooth. Chargers with different waterproof ratings (IP rating) are also available. Our wide range of models makes it easy to select the right charger, saving you the cost of having to buy a larger one.

Zobacz wszystkie nasze ładowarki

Elektronika na prąd stały

Urządzenia DC zasilane są prądem dostarczanym bezpośrednio z baterii akumulatorowych (prądem stałym). Zwłaszcza pojazdy i łodzie mogą mieć na pokładzie (dużo) urządzeń zasilanych prądem stałym (np. panele sterowania, oświetlenie, sprzęt nawigacyjny, autopilot, sondy głębokościowe, itp.).

W niektórych mniejszych niezależnych instalacjach używa się wyłącznie urządzeń zasilanych prądem stałym, np. oświetlenia 12 V, telewizorów lub lodówek. W większych systemach używa się zarówno urządzeń działających na prąd przemienny, jak i stały.

W każdym przypadku ochrona akumulatora przed nadmiernym rozładowaniem jest sprawą istotną, a spiesząc tu z pomocą firma Victron oferuje „BatteryProtect”.

Falowniki

Falowniki przekształcają prąd stały z akumulatorów na prąd przemienny, bezpiecznie zasilając urządzenia lub elektronarzędzia napięciem 230 V (lub 110 V na innych rynkach).

Wszystkie falowniki firmy Victron Energy opracowano z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, cieszą się opinią niezwykłej wytrzymałości nawet w najbardziej wymagających warunkach. Dzięki technologii Pure Sine Wave urządzenie bezpiecznie zasila wrażliwe urządzenia elektroniczne, jak komputery, a wysoka szczytowa moc znamionowa umożliwia rozruch i bezproblemowe zasilanie wysokowydajnych elektronarzędzi. Ich wysoka sprawność i bardzo niskie własne zużycie energii zapewniają, że zmagazynowana energia może być wykorzystana do efektywnego zasilania odbiorników, bez konieczności dokonywania obliczeń z dużymi zapasem w celu zrekompensowania strat energii.

Większe modele mogą zasilać urządzenia przemysłowe, a dzięki pracy w układzie równoległym lub trójfazowym moc jest niemal nieograniczona. Inne modele wyposażone są we wbudowane ładowarki (falowniki/ładowarki), z których można korzystać, gdy niezbędne jest ładowanie z zewnętrznego źródła prądu przemiennego lub generatora. W naszej szerokiej gamie urządzeń z pewnością znajdziesz falownik odpowiedni do Twoich potrzeb, dzięki czemu nie narazisz się na koszty zakupu większego modelu.

Zobacz wszystkie nasze falowniki Zobacz wszystkie nasze falowniki/ładowarki

Akumulatory bytowe

Akumulator bytowy przechowuje energię potrzebną dla odbiorników zamontowanych w systemie, zapewniając autonomiczne zasilanie, szczególnie w chwilach, gdy nie są (w pełni) dostępne jego zewnętrzne źródła.

Victron Energy oferuje akumulatory w szeregu rozwiązań technologicznych, a wszystkie zaprojektowane są z myślą o profesjonalnej wydajności, niezawodności i długiej żywotności w najbardziej wymagających warunkach. Objęte są dwuletnią gwarancją obowiązującą na całym świecie, w naszych arkuszach danych przedstawiamy rzetelny obraz wydajności i oczekiwanych cykli eksploatacyjnych, dzięki czemu po zakupie użytkownik nie napotka żadnych niespodzianek.

Do wyboru jest kilka technologii, lecz zasadniczo wyboru dokonuje się pomiędzy akumulatorem kwasowo-ołowiowym a litowym, a zależy on głównie od oczekiwanej wydajności, kosztu jednego cyklu ładowania i aspektów fizycznych (rozmiar/waga).

 • Na akumulator kwasowo-ołowiowy należy się zdecydować, gdy:
 • Korzysta się z niego tylko okazjonalnie
 • Pragnie się obniżyć koszt zakupu
 • Jego waga i wymiary nie mają większego znaczenia
 • Będzie ładowany w konwencjonalny sposób
 • Na akumulator litowy należy się zdecydować, gdy:
 • Korzysta się z niego na co dzień
 • Istotny jest niższy koszt cyklu ładowania
 • Jego mała waga i wymiary mają znaczenie
 • Ładowanie szybkie

Zasilanie zewnętrzne

Zasilanie zewnętrzne umożliwia ładowanie akumulatorów i/lub zasilanie dużych urządzeń działających na prąd przemienny.
Czasami zasilanie zewnętrzne jest dalekie od doskonałości. Mogą wystąpić spadki napięcia lub przepięcia, grożąc uszkodzeniem wrażliwego sprzętu na pokładzie. Falowniki Victron Energy niwelują takie problemy, zmieniając zasilanie złe w doskonałe.

Często moc zasilania zewnętrznego ograniczona jest do możliwości jej pobierania, np. tylko 10 A, i nie można jej przekroczyć. Falowniki/ładowarki Victron Energy umożliwiają ustawienie maksymalnego prądu zasilania zewnętrznego i włączanie urządzeń o wyższej mocy bez przepalania bezpiecznika: dzięki Victron Energy PowerAssist energia z akumulatorów jest płynnie dodawana do wejścia AC, automatycznie wypełniając lukę między źródłami i popytem.

Monitory akumulatorowe

Monitor akumulatorowy działa jak „wskaźnik poziomu paliwa” dla akumulatora. Rejestruje ilość zużywanej i pobieranej energii. Monitor akumulatorowy oblicza stan naładowania, pozostałą pojemność i czas do wyczerpania. Napięcie akumulatora jest precyzyjnym wskazaniem jego poziomu naładowania (zwłaszcza, jeśli nie jest obciążony). Monitor akumulatorowy takie wskazania zapewnia.

Monitory akumulatorowe Victron Energy rejestrują takie dane historyczne, jak liczba cykli ładowania, najgłębsze rozładowanie, najwyższe napięcie, najniższe napięcie, itd. Monitor zaalarmuje o wystąpieniu warunków krytycznych, jak niskie napięcie lub niski poziom naładowania, a nawet może wyłączyć całe zasilanie, aby uniknąć kosztownego uszkodzenia akumulatora, lub uruchomić generator.

Victron oferuje monitory akumulatorowe z wyświetlaczem lub bez, wersje Smart umożliwiają, korzystając z naszej bezpłatnej aplikacji VictronConnect, śledzenie szczegółowych danych i dostosowywanie ustawień. Zobacz nasze wszystkie monitory akumulatorowe

Akumulatory rozruchowe

Akumulatory rozruchowe są konieczne do uruchomienia silnika/silników. Akumulatory te zaprojektowano z myślą radzeniu sobie z dużym prądem rozładowania, a w porównaniu z akumulatorami bytowymi wykorzystują inną technologię. Celem niedopuszczenia do przypadkowego rozładowania akumulatora rozruchowego, należy go zawsze odizolować od akumulatorów bytowych. Victron Energy oferuje wiele rozwiązań dla różnych typów systemów.

W ofercie Victron Energy znajduje się szereg łączników akumulatorowych. Dostępne są również bardziej kompleksowe sposoby bezpiecznego podłączenia akumulatora rozruchowego i bytowego, w tym podłączenie łącznika akumulatorowego do BMS, uniwersalnych produktów Smart BMS lub ładowarek DC-DC. Skorzystanie z tych opcji może zapewnić więcej możliwości sterowania i konfiguracji, zwłaszcza w celu ochrony nieregulowanych alternatorów przed przegrzaniem, a akumulatorów litowych przed nadmiernym (roz)ładowaniem.

Zobacz nasze wszystkie łączniki akumulatorowe Zobacz wszystkie nasze ładowarki DC-DC Zobacz wszystkie nasze opcje (inteligentnego) BMS

VictronConnect

Wszystkie inteligentne urządzenia Victron Energy można monitorować i nimi sterować za pomocą urządzeń mobilnych. Chcąc uzyskać bezpośredni dostęp do danych dotyczących wydajności systemu wystarczy połączyć aplikację VictronConnect przez Bluetooth. Równie łatwo można zmieniać ustawienia, włączać i wyłączać urządzenia, a możliwości na tym się nie kończą.

Korzystając z aplikacji można „uinteligentnić” urządzenia nieinteligentne wyposażone w gniazdo VE.Direct. VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Możliwe jest również zdalne monitorowanie i sterowanie systemem. Funkcjonalność VictronConnect-Remote umożliwia zdalny dostęp do produktów Victron z interfejsem VE.Direct za pośrednictwem produktu GX przez portal internetowy VRM. Ta potężna funkcja umożliwia pełną konfigurację i monitorowanie produktu z praktycznie dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji VictronConnect. Sposób korzystania z interfejsu użytkownika jest identyczny jak w przypadku produktów podłączanych lokalnie za pomocą Bluetooth lub przewodowego interfejsu VE.Direct do USB.

Zobacz, co potrafi aplikacja VictronConnect Zobacz nasze urządzenia GX
Dane techniczne systemu
Oto nasza rekomendacja dla pojazdu ciężarowego z pełnym wyposażeniem zapewniającym komfort, którego instalacja oparta jest na akumulatorze kwasowo-ołowiowym.

Rozważ użycie nowszej przeglądarki, by móc poprawnie wyświetlić tę szczegółową tabelę i całą sekcję.

Przewidywane odbiorniki energii:
Prąd stały:
Lodówka Domestic CoolMatic CD 20: 480 W (40 W/h przez 12 godzin na dobę)

Prąd przemienny:
Ekspres do kawy: 500 W (1000 W/h przez 30 minut na dobę)
Kuchenka mikrofalowa: 75 W (900 W/h przez 12 minut na dobę)
Ładowarka laptopa: 240 W (80 W/h przez 3 godziny na dobę)
Dobowe zużycie energii przez urządzenia zasilane prądem przemiennym:
890 Wh
Dobowe zużycie energii przez urządzenia zasilane prądem stałym:
480 Wh
Zapotrzebowanie na moc szczytową prądu przemiennego:
1200 W
Maksymalne zużycie energii:
1980 W
Inwertowanie
Inverter
Falownik Phoenix 24/1200 VE.Direct
Współpracuje z VictronConnect po dodaniu modułu VE.Direct Bluetooth.
Składowanie
Service battery:
2 x 12 Volt Deep Cycle AGM 165 Ah
Ochrona akumulatorów:
BatteryProtect 100 A
Chroni akumulator przed nadmiernym rozładowaniem. Współpracuje z bezpłatną aplikacją VictronConnect.
Generowanie energii
Ładowanie akumulatora bytowego przez konwencjonalny alternator silnikowy (patrz wyjaśnienie tutaj)
Alternator tradycyjny:
130 amperów*
* Patrz dane techniczne producenta
Ładowanie akumulatora kwasowo-ołowiowego z alternatora:
Cyrix-ct 12/24-230
Ładowanie z zewnętrznego źródła zasilania:
Ładowarka Blue Smart IP22 12/30 (3)
Współpracuje z bezpłatną aplikacją VictronConnect.
Monitorowanie
Monitor akumulatorowy:
Monitor akumulatorowy SmartShunt 500 A lub
BMV 712
Współpracuje z bezpłatną aplikacją VictronConnect.
Wyposażenie dodatkowe
Dongle:
Klucz sprzętowy VE.Direct do Bluetooth Smart
Skorzystaj z tego klucza Bluetooth do monitorowania i konfiguracji falownika Phoenix VE.Direct.
Pokaż pełną listę Karetka w dół
Pokaż pełną listę Karetka w dół

Dlaczego Victron Energy?

Urządzenia odpowiednie dla danego zadania

Wobec faktu, że zawsze jesteś w drodze, potrzebujesz niezawodnych, ale opłacalnych rozwiązań, które zapewnią Ci energię na nadchodzące lata. Ważną sprawą jest to, by można było wybrać zasilacze dokładnie odpowiadające potrzebom, działające zgodnie ze swoimi danymi technicznymi, dzięki czemu nie zawiodą w żadnej sytuacji. Victron Energy oferuje szeroką gamę połączonych modułowo produktów, które robią dokładnie to, do czego je stworzono. Są wynikiem 45-letniego gromadzenia wiedzy, innowacji oraz pokonywania wyzwań związanych z zasilaniem.

Ikona 45 lat firmy Victron Energy
Akumulator litowy

Dlaczego Victron Energy?

Zawsze działa Zawsze gotowy

Nasze solidne systemy raz po raz potwierdziły swoją niezrównaną niezawodność. Świadczy o tym nasza wiodąca pozycja na światowym rynku urządzeń zasilających dla karetek pogotowia, ilustrują to niezliczone dowody na to, że ponad 40-letnie falowniki Victron Energy wciąż robią to, do czego zostały zbudowane.

Ambulans

Dlaczego Victron Energy?

Niezawodność to długi resurs

Decyzje inwestycyjne związane z zasilaniem oparte wyłącznie na cenie mogą nie być trafne. Równie ważne są ich rzeczywista wydajność i spodziewany okres żywotności. Urządzenia firmy Victron Energy spełniają stawiane przed nimi wymagania, zarówno pod względem wydajności, jak i spodziewanego okresu żywotności (gdy są używane zgodnie z ich przeznaczeniem). Nasza 5-letnia gwarancja oraz uczciwe zasady szybkich napraw oznaczają, że Twoje inwestycje są chronione, i w większości przypadków nie sprawią Ci zawodu.

wieloletnia gwarancja
Pracownik Victron prezentuje klientowi aplikację VictronConnect

Dlaczego Victron Energy?

Wyzwania zawodowe. Przyjęte.

Niezależnie od tego, co zasila elektronikę Twojego pojazdu lub zestaw narzędzi, Victron Energy ma jedną z najszerszych gam urządzeń zasilających na rynku, dzięki którym stworzysz dzieła godne geniusza. Zaletą współpracy tylko z jedną marką, która obejmuje wszystko, jest to, że wystarczy tylko jeden kontakt w sprawach unowocześnienia urządzeń lub rozwiązywania wszelkich rzadkich problemów. Nasza globalna sieć profesjonalistów Victron Energy jest przeszkolona z uwzględnieniem 45-letnim doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów. Potrafią oni przełożyć Twoje problemy na solidne rozwiązania, a Twoje inwestycje będą bezpieczne przez wiele lat.

Profesjonalista Victron stojący obok sprzętu Victron w samochodzie

Dlaczego Victron Energy?

Pojazdy dostawcze
z technologią opartą na specjalistycznej wiedzy

Zobacz, jak rozwiązujemy typowe problemy motoryzacyjne
Napęd silnikowy
Ikona ze strzałką
Pozwól, że przybliżymy Ci naszą wiedzę na temat pojazdów użytkowych

Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje najnowszych technologii i przez to nie wyświetla prawidłowo tej sekcji. Rozważ użycie nowszej przeglądarki.

Smart BMS CL 12/100

Bezpiecznie połącz dowolny alternator z akumulatorami Smart Lithium.

Zobacz schematy popularnych pojazdów
Pobierz naszą broszurę
Pobierz ikonę
Dogłębne porównanie

Ocena eksperta: akumulatory litowe czy AGM

Pokaż więcej Carret icon
Ładowarka DC-DC

Ładowanie akumulatora bytowego za pomocą Orion-TR Smart.

Victron Professional

Zapisz się na nasz kolejny webinar lub szkolenie.

Pobierz naszą broszurę

Zobacz wszystkie nasze produkty do pojazdów dostawczych i ich konfiguracje.

VictronConnect

Wgląd w czasie rzeczywistym i pełna kontrola dzięki naszej aplikacji VictronConnect

Przykłady rozwiązań od naszych partnerów

Odwiedź nasz blog informacyjny

Znajdź lokalnego przedstawiciela handlowego

Profesjonaliści Victron, działający w ramach naszej globalnej sieci lokalnych ekspertów, z chęcią pomogą w zbudowaniu systemu optymalnego dla Twoich wymagań i planów.

Polegaj na naszym ogólnoświatowym serwisie

Zasadniczą sprawą dla nas wszystkich w firmie Victron jest to, by klientów obsługiwać i służyć im pomocą szybko i w kompetentny sposób. Dlatego Profesjonaliści Victron w naszej globalnej sieci znani są z najwyższego poziomu wiedzy oraz poświęcenia, by napraw dokonywać w możliwie najkrótszym czasie.

Możesz zatem rozpocząć podróż lub ją kontynuować, bez względu na port docelowy.