Próba terenowa: Moduły FW

Praktyczne porównanie modułów Mono, Poly, PERC i Dual PV.

Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
S
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
E
Całkowity uzysk energii słonecznej: --
W
Rumunia
--
--
Data instalacji: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Nasłonecznienie

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 27/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
Perc: 9471 kWh
Perc-east: 1970 kWh
Perc-west: 1730 kWh

Żeglarstwo

Energia, która zabierze Cię za horyzont.

Nieważne, czy wybierasz się na krótką wyprawę na ryby, czy też planujesz rejs przez ocean, potrzebne Ci będzie niezawodne źródło energii, dzięki któremu w pełni posmakujesz każdą chwilę swojej przygody. Jednakże my, zespół firmy Victron, uważamy, że niezawodność nie wystarcza. Swoją wiarę pokładamy w Optymalnej Energii. Naszym zdaniem, łódź wymaga inteligentnej sieci elektrycznej, która stawi czoło wszelkim czekającym Cię wyzwaniom. Instalacji o niezrównanej niezawodności, niemal bezobsługowej i niezwykle opłacalnej. Właśnie to mamy na myśli mówiąc o Optymalnej Energii.

Optymalna Energia dla wszystkich

W ofercie firmy Victron znajdziesz pełny asortyment najnowocześniejszych urządzeń, które spełnią wszelkie wymagania. Każde z nich można dostroić do własnych, konkretnych potrzeb. Możliwości są nieograniczone, lecz tutaj przedstawiamy kilka przykładów na początek:

Typowe problemy w przystani

I jak je rozwiązujemy

Sami będąc żeglarzami oceanicznymi doskonale zdajemy sobie sprawę z problemów związanych z zasilaniem w przystaniach i portach. Od 45 lat ściśle współpracujemy z naszymi klientami w tworzeniu coraz lepszych systemów zasilania dla łodzi i jachtów.

01

Ograniczona moc zasilania zewnętrznego,
maksimum komfortu

Po długim dniu żaglowania być może zechcesz włączyć ogrzewanie. Zrobić sobie kawy z ekspresu. Skorzystać z mikrofalówki. Zanim się zorientujesz, bezpiecznik zasilania zewnętrznego się przepala. PowerAssist zapobiega przeciążeniom, wykorzystując akumulator jako bufor w chwilach największego zapotrzebowania na energię. I nawet tego nie zauważysz.

02

Niestabilne zasilanie,
bezproblemowe działanie urządzeń

W zatłoczonych portach i marinach mogą się zdarzyć znaczne spadki napięcia w instalacji zasilania zewnętrznego. Niektóre generatory nie radzą sobie z wytwarzaniem prądu zmiennego o odpowiednich wartościach. Inwertory/ładowarki Victron zdobyły sobie reputację doskonałej sprawności. Niwelują takie problemy, zmieniając złe zasilanie w doskonałe.

03

Więcej energii,
mniejszy generator

Koszt paliwa może stanowić pokaźną część budżetu. Urządzenia Victron optymalizują wykorzystanie generatora i minimalizują czas jego pracy. Nierzadko możesz nawet zdecydować się na mniejszy generator. Przekłada się to na mniejsze koszty instalacji, konserwacji i paliwa.

04

Niewystarczające nasłonecznienie,
optymalna wydajność panelu solarnego

Przed panelami solarnymi na łodziach stoją określone wyzwania: ograniczona przestrzeń i cień rzucany przez takielunek. Ich wydajność zmienia się z minuty na minutę. Sterowniki solarne firmy Victron wykorzystują funkcję super szybkiego śledzenia punktu mocy maksymalnej, dzięki czemu z paneli wyciskają każdą kroplę energii.

05

Nie zawsze jesteś na łodzi,
zawsze masz pełną kontrolę

Nieważne, czy jesteś na pokładzie, czy w domu, zawsze będziesz miał pełną kontrolę nad naszymi inteligentnymi urządzeniami. Jeden rzut oka wystarczy, by zorientować się w kwestii zasilania. Z domu możesz nawet wykryć i usunąć usterki.

Nasze systemy elektryczne umożliwiają wygodny pobyt i pracę na pokładzie pływającego domu bez dostępu do sieci energetycznej przez dłuższy czas.

Dzięki wodoszczelnym ładowarkom akumulatorowym i konwertorom DC/DC zawodom wędkarskim nie będą towarzyszyć żadne zmartwienia.

Podczas rejsu dookoła ziemi zasadnicze znaczenie ma dostęp do niezawodnego źródła energii odnawialnej.

Załoga Stødig
Język Leandri
Jon Sanders
Pomysłodawcy i wykonawcy przedsięwzięcia Arctic Lifeboat Initiative
Zawody wędkarskie - światowa liga wędkarska
10-krotnie opłynął ziemię, założyciel inicjatywy No Plastic Oceans
Analiza przypadku Analiza przypadku Analiza przypadku

Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje najnowszych technologii i przez to nie wyświetla prawidłowo tej sekcji. Rozważ użycie nowszej przeglądarki.

Poznaj krainę energii portowej

Znajdź lokalnego przedstawiciela handlowego

Profesjonaliści Victron, działający w ramach naszej globalnej sieci lokalnych ekspertów, z chęcią pomogą w zbudowaniu systemu optymalnego dla Twoich wymagań i planów.

Polegaj na naszym ogólnoświatowym serwisie

Zasadniczą sprawą dla nas wszystkich w firmie Victron jest to, by klientów obsługiwać i służyć im pomocą szybko i w kompetentny sposób. Dlatego Profesjonaliści Victron w naszej globalnej sieci znani są z najwyższego poziomu wiedzy oraz poświęcenia, by napraw dokonywać w możliwie najkrótszym czasie.

Możesz zatem rozpocząć lub kontynuować swoją podróż, bez względu na port docelowy.