Test w warunkach polowych

PV Modules

Praktyczne porównanie modułów Mono, Poly, PERC i Dual PV.

Realtime data
-- -- Czas lokalny
Installation date: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Nasłonecznienie
Rumunia
44°17'59.9"N
26°11'29.7"E

Mono

2500Wp --
Total solar yield: --

Split-cell

2500Wp --
Total solar yield: --

Poly

2500Wp --
Total solar yield: --

PERC

2500Wp --
Total solar yield: --

* Niniejszy test jestpróbą terenową, a wyniki dotyczą tej indywidualnej instalacji w danym miejscu,Prosimy zasięgnąć języka na temat najlepszego rozwiązania w Waszej sytuacji, gdyż wyniki mogą się różnić zależnie od warunków środowiskowych.

Sterowniki ładowania solarnego SmartSolar MPPT RS stanowią rozwiązanie firmy Victron dla instalacji składających się z dużej ilości układów połączonych paneli fotowoltaicznych ładujących baterie akumulatorowe 48 V prądu stałego. Urządzenie to doskonale sprawdza się w przypadku zarówno dużych instalacji bez dostępu do sieci elektroenergetycznej, jak i instalacji akumulatorowych połączonych z siecią.

Funkcje modeli 5,76 kW i 11,52 kW obejmują szerokie spektrum sygnału wejściowego w zakresie 80-450 V prądu stałego, niezależne wejścia do śledzenia, pełną dołączalność, izolowane przyłącza FW, ekran wyświetlacza, w pełni programowalne parametry ładowania akumulatorów oraz aktywne chłodzenie. Nowa obudowa wykonana całkowicie z metalu oraz w pełni osłonięte połączenia elektryczne zwiększają bezpieczeństwo oraz pozostają w zgodzie z nowoczesnym wzornictwem najnowszych urządzeń firmy Victron.

Modele: 48 Volt

MPPT: Ultra szybkie śledzenie punktu mocy maksymalnej

Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS łączy się z układem paneli FW z napięciem pomiędzy 80 a 450 V Voc (napięcie jałowe) i skutecznie ładuje baterię akumulatorową 48 V prądem o natężeniu 100 A lub 200 A. Ustawienia ładowania są w pełni programowalne, a można je dostosować do różnych rodzajów akumulatorów, tj. kwasowych, litowych i innych.

Konfiguracja i monitorowanie z użyciem VictronConnect

Sterownikiem ładowania solarnego SmartSolar RS można sterować i monitorować zdalnie przez Bluetooth korzystając z aplikacji VictronConnect. Umożliwia to konfigurację i zarządzanie urządzeniem, dostęp do najważniejszych informacji na temat napięcia i natężenia prądu akumulatora i paneli FW, danych historycznych i trendów.

Dodatkowe urządzenia w układzie szeregowym

Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS wyposażony jest w porty magistrali VE.Can. Umożliwiają one łączność z dodatkowymi urządzeniami VE.Can MPPT połączonymi ze SmartSolar RS. Dodatkowe urządzenia są ze sobą połączone szeregowo kablem RJ45.
Po połączeniu ze sobą wszystkie poszczególne sterowniki ładowania synchronizują etapy ładowania. Tym samym kablem mogą również przesyłać swoje dane do urządzenia GX konieczne do monitorowania aparatury (jak, przykładowo, Cerbo GX).

Zdalny monitoring i sterowanie

Jeśli urządzenie GX połączone jest z internetem, portal Victron Remote Management (VRM) zapewnia dostęp do pełnej mocy sterowników ładowania SmartSolar RS.
Jeśli instalacja połączona jest z urządzeniem GX i internetem, portal Victron Remote Management (VRM) zapewnia dostęp do pełnej mocy MPPT, zawsze i z każdego miejsca na ziemi; bezpłatnie. 
Instalacje zdalne - nawet w przypadku braku dostępu do internetu nadal możesz monitorować MPPT łącząc się z  GlobalLink 520.

Wyświetlacz SmartSolar

Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS wyposażony jest w wyświetlacz umieszczony na przednim panelu sterowania. Na wyświetlaczu widoczne są odczyty napięcia akumulatora, prądu ładowania oraz napięcia z obydwu układów paneli, co obejmuje wskazania ogólne i chwilowe oraz stan urządzenia wraz z wszelkimi możliwymi kodami błędów.

Połączenia I/O

Sterownik ładowania solarnego SmartSolar RS wyposażony jest w programowalny przekaźnik oraz funkcję zdalnego wykrywania temperatury i napięcia. Zdalne wejście może przyjąć sygnały z urządzeń smallBMS firmy Victron oraz innych rodzajów BMS z sygnalizacją zezwalającą na ładowanie.  

VictronConnect

VictronConnect umożliwia stały dostęp do informacji o stanie systemu oraz konfigurację wszelkich produktów Victron wyposażonych w układ Bluetooth lub podłączonych do klucza sprzętowego VE.Direct Bluetooth Smart Dongle.

Pliki do pobrania

Victron online training

If you would like to know more about this product, we have an Online Training course available. Training includes a video, links to important reference resources, and an exam to test your knowledge. Successful completion is rewarded with a certificate. Online Training requires a free Victron Professional account.

Znajdź najbliższego dystrybutora firmy Victron Energy.

Znajdź sprzedawcę